Pohled Na Stranu Temna 4.Kapitola

13. prosince 2013 v 14:24 | Becca |  Pohled na stranu temna
Je to už dávno, co jsem přidala nějaký díl, ale tady je! Prostě mě to zase začlo bavit, tak budu pokračovat. :)
"Letty, je s tebou něco?" otázal se následujícího večera Ron a zíral na mou roznimranou večeři.
Brambory už nevypadaly jako brambory a z pečeného kuřete se ve chvilce stala sekaná. Dnes prostě nebyl můj den. Na hodině obrany proti černé magii jsem nezvládala ani jednoduché protikouzlo a zakopávala jsem o vlastní hábit.
"Nic," zamrmlala jsem a zamračila se na pomerančový džus, stojící před mým talířem.
Hermiona na mě ale vrhala vědoucí pohledy, měla nějaké tušení ohledně včerejška. Vrásky na mém obličeji se ještě prohloubily, když jsem si všimla, že Draco Malfoy přichází k večeři s vítězoslavným výrazem v obličeji. Nebylo tu moc věcí, které by Malfoyovi udělaly radost. Pravda, byl rád, když mě, Hermioně a vůbec všem mudlovským dětem mohl znepříjemňovat život. Ale tohle byl jiný výraz, brala jsem to jako předzvěst něčeho zlého. Naházel do sebe večeři rekordní rychlostí a hned se zase zvedal ze židle.
"Co myslíte, že má v plánu?" zeptal se Ron, který se kupodivu díval stejným směrem jako já.
To byla dobrá otázka. Oplatila jsem zamávání Katie Bellové, která se opírala o rám dveří a nejspíš někoho čekala. Počkat, moje hlava znovu vystřelila do vzduchu. O co se to včera vůbec opíral Malfoy? O velkou černou skříň, došlo mi. A co že to rodina Malfoyova obhlížela u Borgina a Burkese? Rozplývavou skříň. Bum! Najednou mi to všechno zapadalo do sebe, vystřelila jsem od stolu a rozběhla se po chodbě směrem k místu, kde se včera objevily dveře od komnaty nejvyšší potřeby. Byl tam. Už, už jsem se chtěla rozkřiknout, na co myslel, když postavil do nebezpečí celou školu, když jsem si všimla, že ani on sám není zdaleka v pořádku. Po tvářích mu stékaly slzy a já si teprve teď všimla ostatních kouzelníků, kteří mu stáli za zády. Smrtijedů.
"Tak tohle je tvá malá kamarádka, které jsi to všechno vyžvanil?" otázala se s kamennou tváří Belatrix Lestrangerová.
Tuhle jsem si pamatovala, střetla jsem se s ní minulý rok v odboru záhad. Černé vlasy měla rozhozené volně kolem hlavy a šílený výraz, který si odnesla z Azkabanu teď vypadal ještě hrozivěji.
"Vždyť já jsem nic…," namítal Malfoy, ale to už mi někdo sevřel ruce za zády.
"Tu bereme s sebou," mávla Belatrix rukou, "Draco tu má přece ještě jeden úkol."
Celá výprava se hnula vpřed, otočila jsem se na něj, "tak tohle jsi chtěl?"
Za celých šest let to byla první situace, kdy jsem byla v nějaké šlamastice dočista sama. Rozhlížela jsem se okolo sebe, podle chodby, kterou pro svůj průvod zvolili, jsem usoudila, že míří nejspíše na astronomickou věž.
"Počkejte dole," štěkl nějaký muž na smrtijeda, který mi svázal ruce a ukázal na nejzazší koutek pod schody astronomické věže. Neměla jsem šanci vidět nahoru, možná jen kdybych stála o trochu dál. Provazy byly ale utáhnuty tak natěsno, že jsem se nedokázala pohnout ani o píď. Chvíli jsme tam jen tiše stáli, smrtijed stojící za mnou bezděčně svíral svou hůlku v pravé ruce a něco si pro sebe mumlal. Po nějaké chvíli jsme uslyšeli kroky, kus od nás zašustil černý plášť, Snape si to rázně mířil na astronomickou věž. Vyvalila jsem oči.
"Já to věděla," sykla jsem.
V tu ránu se shora ozval radostný výkřik, který nejspíše patřil Belatrix a následně dupot něčích nohou po kamenných schodech.
"Mdloby na tebe!" ozvalo se a než smrtijed za mnou stihl vůbec vztáhnout ruku s hůlkou, udeřilo ho omračovací kouzlo.
Zmateně jsem se ohlédla.
"Tohle bych si nikdy neodpustil," řekl Malfoy, mezitím co mi rozvazoval provazy. "Tak běž, ale rychle!" zavrčel potom, když jsem tam zůstala jen ohromeně stát.
"Ale já, nemůžu přece…"
"Bež!"
Vydala jsem se tedy chodbou do Nebelvírské věže najít ostatní, v polovině jsem se ale ještě otočila a zakřičela.
"A Malfoyi?"
"No?"
"Děkuju…"
Už nic neřekl a tak jsem pokračovala. Na to, v jaké byla škola situaci, jsem překvapivě zvolnila tempo a přemýšlela nad tím, co se právě stalo. Pomohl mi, co ho k tomu mohlo přinutit? Bylo mi jasné, že z toho, že omráčil jednoho z nich jen proto, aby zachránil mě, pro ně mudlovskou šmejdku, bude mít nemalé problémy. Zahnula jsem za roh a málem jsem vrazila do Levandule Brownové, která se celá uslzená opírala o zeď.
"Nicolette - Letty," zavzlykala a objala mě kolem krku.
"Co je, co se ti stalo?" vyptávala jsem se obratem a konejšivě ji hladila po zádech.
"M-mě nic, ale Brumbál." Levandule se napřímila a začala nervózně žmoulat lem svého hábitu.
V hlavě se mi vybavily nejhorší teorie o tom, co by se našemu řediteli mohlo stát. Ale ne, je to přeci Brumbál, čarodějník s oceněním Merlinova řádu druhé kategorie! Přesto jsem teď ale na kamarádku zírala s panickou hrůzou ve tváři. Ona ale nic neříkala, jen stála a očima těkala z místa na místo. Jako by hledala někoho, kdo by mi tu zcela jistě děsivou zprávu mohl říct místo ní.
"Tak co?!" zatřásla jsem s ní tak prudce, že se až zakymácela.
"On - on je mrtvý." Zaskřehotala Levandule a chtěla ještě něco dodat, to už jsem ji ale v rychlosti oběhla a pádila směrem na nádvoří, odkud už se ozývaly rozrušené hlasy studentů i profesorů.
Když jsem vtrhla otevřené prostranství, nyní plně zalidněné spatřila jsem nehnutě ležící tělo přímo pod astronomickou věží. Už jsem to nevydržela, do očí se mi draly slzy a já pronikavě vykřikla. Všichni se na mě rázem otočili a vmžiku mi uvolnili cestu. Rozběhla jsem se k onomu osudnému místu, kde už klečel Harry, svírajíc ruku nejlepšího ředitele Bradavic, který kdy žil. Uvědomila jsem si, že jsem Harryho vlastně ani neviděla na večeři. Kde mohl celou tu dobu být? Poklekla jsem vedle něj a položila Brumbálovi ruku na místo, kde by správně mělo tlouct srdce. Netlouklo.
"Harry," škytla jsem, "co se to tu ksakru děje?"
"Zabil ho Snape," zavrčel Harry mezi vzlyky, "a nejhorší je, že já tam celou tu dobu jen tak stál!"
Zamračila jsem se, "tys tam byl?" To přece nebylo možné, vždyť bych ho musela vidět.

"Ale jistě, stál jsem pod astronomickou věží, protože mě tam Brumbál poslal." Vysvětloval trpělivě, ale v jeho výrazu jsem zahlédla podezření…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama